top of page
Kotwica 2
Kotwica 3

Nasze Usługi

Profesjonalne konsultacje pozwolą na zidentyfikowanie czynników wpływających na zdolność upadłościową, poznanie poszczególnych etapów postepowania upadłościowego.

Podstawowym elementem konsultacji jest analiza sytuacji finansowej dłużnika i przyczyn, które doprowadziły do niewypłacalności. Na ich podstawie będziemy mogli zarekomendować optymalne rozwiązanie problemu nadmiernego zadłużenia oraz dalsze kroki formalne wprzypadku, gdy rozwiązaniem będzie postępowanie upadłościowe. Dodatkowo możecie się Państwo dowiedzieć od naszych specjalistów o wpływie ogłoszenia upadłości na zobowiązania, stosunki małżeńskie, spadki, wynagrodzenie i świadczenia emerytalne czy rentowe.

Przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości

Upadłość konsumencka to postępowanie wszczynane na wniosek niewypłacalnego dłużnika. Prawidłowo stworzony i złożony wniosek pozwala na uniknięcie niepotrzebnych problemów na etapie postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości i przybliża do oczekiwanego celu - oddłużenia konsumenta.

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej wymaga szeregu obligatoryjnych elementów natury formalnej oraz merytorycznej. Informacje o sytuacji finansowej, przedstawienie przyczyn powstania zadłużenia, wpływu nadmiernego zadłużenia na życie dłużnika, analiza i opis przesłanek pozytywnych i negatywnych ogłoszenia upadłości, dowodów na niewypłacalność i tych potwierdzających stopień zadłużenia, przygotowanie spisu wierzycieli oraz wierzytelności spornych to część wymogów, które prawidłowo przygotowany wniosek musi zawierać. 

Profesjonalne przygotowanie naszych specjlaistów gwarantuje prawidłowe opracowanie wszystkich elementów wniosku oraz dodatkowych dokumentów.

 
Doradztwo w toku postępowania upadłościowego
 

W trakcie postępowania upadłościowego konsument ma obowiązki i prawa , które często wymagają złożenie stosownych wniosków i oświadczeń zarówno syndykowi jak i sędziemu-komisarzowi czy sądowi. Informujemy, tłumaczymy i pomagamy w tworzeniu pism przez cały okres postepowania. Pomogamy w przygotowaniu wniosków upadłego w przypadku wątpliwości co do tego, które z przedmiotów należących do upadłego wchodzą w skład masy upadłości, co do ustalenia planu spłaty wierzycieli, w przypadku chęci zwolnienia części wynagrodzenia, dotyczące informacji odnośnie przekazanego majątku. 

Nowacka & Górnicki

Kancelaria  Doradców Restrukturyzacyjnych

 

wypełnij formularz lub zadzwoń.

 

Tel: 792 591 365

w godzinach 8:00-16:00

 

Nowacka & Górnicki

Kancelaria Doradców Restrukturyzacyjnych

ul. Dworcowa 15, 62-510 Konin

 

Gratulujemy! Twoja wiadomość została pomyślnie przesłana!

Kotwica 4
Kotwica 1
bottom of page